Незважаючи на те що майже завжди до участі в зйомках фільмів залучаються експерти, які стежать за достовірністю і правдивістю картин, часто режисери жертвують достовірними фактами на догоду видовищності і художності фільмів і серіалів, видаючи на екрані міф за правду.

В результаті ми починаємо вірити в багато недостовірні факти, через те що після перегляду кінокартин в наших умах міцно вкорінюються помилкові уявлення про світ. Причому ми не тільки починаємо вірити в подібні міфи, а й поширюємо їх далі в суспільстві, що дозволяє недостовірної інформації збивати людей з пантелику.

Ми в 1gai.ru обожнюємо кіно і нічого не маємо проти художнього вимислу кіноробів, але, тим не менш, кожен повинен критично ставитися до будь-якої інформації, в тому числі одержуваної з кіно, щоб уникнути усталених помилок, які в наші дні поширюються по світу зі швидкістю звуку.

1. Американський кекс-закуска твінкі не зіпсується навіть після апокаліпсису

Scott olson / getty images

У міфі, популяризованому в таких фільмах, як «зомбіленд», «міцний горішок», «хижак 2018», і в мультфільмі «сімпсони», говориться, що в кексах twinkie так багато штучних інгредієнтів, що вони можуть не псуватися роками. Але це чистої води міф. Насправді термін зберігання популярних в сша кексів не перевищує 25 днів, а на полицях магазинів вони зазвичай лежать не більше 7-10 днів.

Sony pictures releasing

До речі, в американській школі штату мен є кекс twinkie, який зберігається там майже 30 років в рамках експерименту. І незважаючи на те, що закуска не розклалася, як спочатку передбачалося, кекс став сірим і неїстівним.

2. Люди використовують лише 10% свого мозку

Gilnature / istockphoto / getty images

Цю ідею популяризував науково-фантастичний бойовик «люсі». Насправді це помилка, в яке люди стали вірити після успіху картини. У кожної частини нашого мозку є своя певна функція. Навіть для простих завдань використовується набагато більше, ніж 10% мозку — вчені підтвердили це за допомогою апаратів пет і фмрт, які в реальному часі вміють показувати активність мозку.

3. Вас може поглинути хиткий пісок

Nbc

Це можна побачити в серіалі «дні нашого життя» і в пригодницьких фільмах про індіану джонса або в «мумії». Але насправді цей помилковий факт не має реальної наукової основи.

Оскільки люди в основному складаються з води, вони вміють плавати не тільки у воді, але і навіть в хитких пісках. Та незважаючи на те, що ви реально можете застрягти в пісках, ви не зможете провалитися в пісок до точки, в якій він затягне вам голову повністю. Хоча, визнаємо, хиткі піски все одно становлять небезпеку!!!

Motortion / getty images / istockphoto

У людей щільність тіла-близько одного грама на мілілітр; хиткі піски мають щільність близько двох грамів на мілілітр. В результаті людина ніколи повністю не зануриться в таку речовину, як пісок. Найбільше, що може бути-це що людина провалиться трохи глибше, ніж його або її талія. У свою чергу, предмети з більш високою щільністю, ніж хиткі піски, теж не потонуть — якщо тільки вони не будуть рухатися.

4. Миші і щури люблять сир

Pixar

Цей помилковий факт ви могли багато разів бачити в стількох фільмах і телесеріалах, що немає сенсу перераховувати назви кінострічок. На gif вище-кадр з мультфільму «рататуй», в якому також популяризували цей міф.

Walter zerla / getty images / image source

Насправді миші і щури люблять сир не більше, ніж будь-яку іншу доступну їжу. Міф може виникнути через те, що щури часто пробираються в комори, де зберігається сир, і поїдають сирні засіки. Але це не означає, що це їх улюблений продукт. Головний критерій вибору місця своєї трапези для мишей та інших гризунів — це велика кількість їжі в одному місці, до якого легко дістатися.

5. Якщо вам в сша не зачитали ваші права перед затриманням поліцією, вас зобов’язані звільнити

Sdi productions / getty images

Ще одне з частих наших помилок, яке прийшло з голлівуду. Незважаючи на те що якщо затриманому в сша не зачитують його права, вважається серйозним порушенням закону, це не означає, що його повинні обов’язково звільнити в разі затримання за злочин. Це теоретично може допомогти затриманому, але тільки в суді, і то по тій частині, що буде сказано їм до того, як йому зачитали/не зачитали його права. Згідно із законодавством сша, якщо затриманому не зачитали права, все, що він скаже при затриманні, не буде враховуватися в суді.

Так що поліція не зобов’язана звільняти вас, якщо у них є інші докази вашої винуватості, що цілком логічно, якщо ви були заарештовані.

6. Сеча стерильна

Douglas sacha / getty images

Ви, напевно, чули цю думку в таких фільмах, як «бійцівський клуб» і «вишибали», але насправді це брехня.

Сеча зовсім не стерильна-в ній є бактерії. І ви не повинні пити її, якщо тільки вам це реально не необхідно для того, щоб вижити. Якщо у вас зневоднення і є загроза життю, але води немає, в цьому випадку ви повинні пити сечу відразу ж після того, як вона покине ваше тіло, щоб в ній не утворилося багато бактерій.

7. Якщо вас вкусила медуза, також допоможе сеча

Jason jones travel photography / getty images

Це небезпечна помилка, оскільки сеча може все тільки погіршити. Так, можливо, що деякі хімічні речовини, які містяться в сечі (наприклад, аміак), можуть допомогти, але ось інші (наприклад, натрій) можуть зробити тільки гірше.

Nbc

Якщо вас вкусила медуза, краще підійде морська вода, хоча в ній теж є сіль, яка може зробити шкідливий вплив на місце укусу.

8. Блискавка не вдаряє в одне місце двічі

Photography by steve kelley aka / getty images

Насправді вона часто потрапляє в одні й ті ж місця, особливо у високі об’єкти, такі як останкінська телевежа в москві або вежа лахта в санкт-петербурзі.

9. У вовчих зграях є альфа-самець

Mtv

Ця помилка давно поширена в поп-культурі і навіть у фільмах про перевертнів, наприклад в серіалі «вовченя».

Vera ivanchenko / getty images / eyeem

У вовчих зграях насправді майже все як у людей. У вовченят є батьки, які, як і люди, несуть відповідальність за своїх дітей. Так що в зграях диких вовків немає ніяких «альфи», «бети»або «омеги».

У них є батьки, які несуть відповідальність так само, як і людські батьки, але в зграях диких вовків немає «альфи», «бети» або «омеги».

10. Абсент може викликати галюцинації

20th century fox

Ті, хто дивився фільм «мулен руж», напевно, подумали, що якщо випити абсенту, то реально у людини можуть з’явитися галюцинації. На прикладі сцени з цього фільму, де герой бачить зелену фею.

Di4kadi4kova / getty images

Але все це вигадка режисера, яка призвела до того, що багато хто дійсно повірили в те, що цей алкогольний напій може викликати галюцинації. Насправді абсент схожий на будь-який інший міцний алкогольний напій. Він сп’янить вас, але у нього немає галюциногенних властивостей. Навіть в старі часи, коли абсент готувався за старовинними рецептами, він не викликав подібних побочек.

Вважалося, що з’єднання туйона викликає у людей галюцинації, що могло привести або до законодавчих заборон на абсент, або до різних постанов про те, скільки може міститися в пляшках абсенту речовини туйон. Але дослідники в підсумку з’ясували, що ні в одній пляшці абсенту немає такої кількості туйона, щоб викликати галюцинації.

11. Піраньї нападають на людей і є виключно м’ясоїдними

The weinstein co.

В історії світового кінематографа на екрани вийшло чимало фільмів, які в буквальному сенсі демонізували піраній. Один з останніх-це культовий фільм жахів «піраньї 3d», де в традиційному голлівудському стилі піраньї представлені як виключно смертоносні і злісні істоти.

Carl&ann purcell / getty images

Насправді, щоб з’їсти людину, буде потрібно від 300 до 500 піраній, і хоча є деякі свідчення того, що піраньї поїдали людське м’ясо, це відбувалося тільки тоді, коли людина вже була мертва. Крім того, важливо знати, що багато піраньї всеїдні, а деякі навіть вегетаріанці.

12. Акули без причини нападають на людей

Universal pictures

Спасибі за необгрунтований страх перед акулами протягом усього життя потрібно сказати серії фільмів» щелепи » і їх послідовникам.

Stephen frink / getty images

Люди не входять в природний раціон акул, і вони вважають за краще їсти що-небудь інше. Акули рідко нападають на людей, а якщо і нападають, то це може бути тільки тому, що вони були цікаві або збиті з пантелику — дослідження показують, що вони можуть прийняти людей на дошках для серфінгу за тюленів або морських левів.

13. На гробниці короля тутанхамона написано прокляття, яке загрожує будь-кому, хто її порушить

Skaman306 / getty images

Ще один міф, який породив голлівуд, в численних пригодницьких, історичних або фантастичних фільмах.

Такого напису на гробниці тутанхамона зараз немає, та й навряд чи коли-небудь була. Схоже, інформація про загрозливу напис на гробниці була придумана журналістами або археологом і єгиптологом говардом картером, щоб тримати людей подалі від гробниці. До речі, подібні страхітливі фрази використовувалися в інших знайдених єгипетських гробницях і могилах, і, ймовірно, саме звідти вони і запозичені.

14. Вмираючі слони йдуть на «слоняче кладовище», щоб померти

Disney

Пам’ятаєте мультфільм «король лев»? а інші культові мультфільми, які популяризували поняття «слоняче кладовище»? але все це чистої води вигадка голлівудських кіноробів. А багато в світі реально повірили, що старі слони, перед тим як піти в інший світ, йдуть зі свого стада в спеціальне місце, де і проводять останні години.

Getty images

Насправді це не більше ніж міф. Хоча скелети слонів іноді зустрічаються в одному і тому ж місці, це, ймовірно, пов’язано з тим, що там була більш м’яка рослинність для старих слонів, у яких вже були зношені зуби. Тому вони перемістилися в це місце незадовго до своєї смерті. Або тому, що слони можуть збиратися навколо одного з останніх джерел їжі під час посухи або голоду, що і призводить до їх масової загибелі в одному місці.

15. З наукової точки зору бджоли не можуть літати

S. Norero image / getty images

За цей дивний міф ми повинні бути «вдячні» мультфільму «бі муві: медовий змова», де стверджується, що бджоли, згідно науці, взагалі літати-то і не повинні.

Ну так, якщо порівнювати їх з літаком, в цьому, звичайно, є сенс. Але бджоли зовсім не схожі на літаки — вони махають крилами вперед і назад, а не вгору і вниз, створюючи невеликі вихори навколо себе, які і піднімають бджіл вгору, дозволяючи їм літати.

16. Шаблезубі тигри і шерстисті мамонти жили в ті ж часи, що і динозаври

20th century fox

Ця ідея відзначена в таких мультфільмах, як «флінстоуни» і «льодовиковий період».

Coreyford / getty images / istockphoto

Хоча люди дійсно жили одночасно з шаблезубими тиграми і шерстистими мамонтами, динозаври на той час вже давно вимерли (якщо не брати до уваги їх еволюційних нащадків, птахів).

17. У космосі можна миттєво доставляти інформацію на величезні відстані

Кадр з фільму «інтерстеллар»

Звичайно, це не так. Але багато науково-популярні фільми вже давно змусили глядачів повірити в міф, що люди, які знаходяться далеко від землі, можуть в режимі онлайн розмовляти з центром польотів.

Згадайте героїв фільму «москва-кассіопея», які практично без затримки сигналу спілкувалися з землею, перебуваючи від неї на величезній відстані. Але це неможливо, так як порушує теорію відносності. Як ми знаємо, герої фільму спілкувалися з землею за допомогою радіохвиль, які рухаються зі швидкістю світла, що становить 300 тисяч кілометрів на секунду.

Кадри з фільму «москва-кассіопея»

Це дуже велика швидкість — але в нашому світі, на землі, з точки зору людини. У масштабах космосу і гігантських відстаней швидкість світла не така вже й велика. Ось приклад. Відстань до плутона становить 5,9 млрд кілометрів. Далі цю відстань ділимо на швидкість світла і отримуємо, що світло (як і радіохвилі) подолає цю відстань за 9 667 секунд=328 хвилин=5 годин і 28 хвилин.

Зауважте, що мова йде про планету нашої сонячної системи. У фільмі «москва-кассіопея» герої фільму були на куди більшій відстані від рідної планети, але їм це не заважало спілкуватися з землею практично без затримок сигналу.

попередня стаття30 речей, марність яких близька до вісімдесятого рівня
наступна статтяУ сочі вишикувалася величезна черга до витягів. І всім плювати на ковидні обмеження