Далі предлагаемся відправитися на невелику екскурсію в реанімацію новонароджених дітей. Саме тут рятують життя найменших пацієнтів, які тільки з’явилися на цьому світі.

Далі слова автора:

Я працюю у відділенні реанімації новонароджених перинатального центру р. Томська і хотів би показати і розповісти вам, як влаштовано відділення в якому виходжують і лікують самих маленьких.
Це вхід в наше відділення, ліворуч від дверей розташоване пристрій, в якому знаходиться антисептик, перед кожним входом персонал і батьки повинні обробити руки, після чого двері автоматично відчиняться. Взагалі обробка рук і проблема внутрішньолікарняної інфекції стоїть дуже гостро в нашому відділенні, руки доводиться часто мити й ретельно, а антисептик дуже агресивно впливає на шкіру рук. Рятує від нього зволожуючий крем у величезних кількостях.
Потрапивши у відділення, ми проходимо в буфетну медсестер, щоб дізнатися, який же палаті сьогодні пройде чергування.
Дізнавшись цю цінну інформацію, йдемо в одну з палат. Всього їх у відділенні 4, дві великі на 6 дітей і 2 маленькі на 3-х дітей.

Ось приблизно так виглядають палати.
Дітей ми розміщуємо в кювезах (він ліворуч) і реанімаційних системах (праворуч). Кювези призначені для глибоко недоношених дітей, у них підтримуються оптимальні умови мікроклімату для новонароджених.

Екскурсія по реанімації новонароджених (10 фото)

Зверху кожен кювез накривається спеціальною накидкою, що б не травмувати не зміцнілі очі новонародженого.
Реанімаційні системи призначені для більших дітей, у них дитина лежить відкрито. Зверху на реанімаційної системі розташоване джерело променистого тепла, що б наш пацієнт не замерз. Також на стійці розташований монітор, що відображає основні показники життя новонародженого, такі як: ЧСС, насичення крові киснем(Сатурація) і артеріальний тиск. Найбільш важливим показником в нашому відділення є саме сатурація, оскільки проблеми з серцево-судинною системою у дітей бувають значно рідше, ніж з дихальною.
У кожної дитини є свій індивідуальний столик на якому стоїть антисептик (перед і після кожного контакту з дитиною необхідно обробити руки), стерильні і нестерильні рукавички. При необхідності мішок Амбу для проведення ШВЛ, і маска до нього. Крім того кожна дитина має індивідуальний відсмоктування.

Екскурсія по реанімації новонароджених (10 фото)

От до речі і він. Відсмоктувачі ми використовуємо для санації трахеобронхіального дерева, ротової і носової порожнин від скупчується там слизу, що б дитині нічого не заважало дихати і для запобігання низхідній інфекції.

Екскурсія по реанімації новонароджених (10 фото)

А ось і вид кювези зсередини. Як ви бачите дитину укладають в спеціальне «гніздечко», для створення умов, наближених до умов до народження. Під плечі підкладається пелюшка, що б голова немовляти була злегка закинена і нічого не заважало йому вільно дихати. Якщо ж дитина не може самостійно дихати то доводиться використовувати апарати ШВЛ.

Екскурсія по реанімації новонароджених (10 фото)

Ось власне і він. А зліва на стійці розташовані інфузомати (зелені), через них дитина отримує необхідні поживні речовини (не все необхідне ми можемо дати дитині через грудне молоко) і ліки. Годування новонароджених як правило здійснюється через зонд, оскільки смоктальний рефлекс у недоношених дітей, як правило, не розвинений.

Екскурсія по реанімації новонароджених (10 фото)

Це наш рентген-апарат, варто, як крило літака і важить також.

Екскурсія по реанімації новонароджених (10 фото)

Ця дитина отримує фототерапію (опромінення променями світла синьо-блакитного спектру), необхідна процедура при гемолітичної хвороби новонароджених.

Екскурсія по реанімації новонароджених (10 фото)

Готовий до прийому дитини кювез.

Екскурсія по реанімації новонароджених (10 фото)

А це маленька палата.

Екскурсія по реанімації новонароджених (10 фото)

попередня статтяДійсно Українська армія – одна з найкращих у світі?
наступна статтяКріс Барнс — спаситель дитинчат кенгуру (20 фото)