Нападник «Краснодара» Іван Ігнатьєв відмовився підписувати новий контракт. У клубі його не зрозуміли. Відправили подумати над своєю поведінкою в «Краснодар»-2. «У Ігнатьєва, якого клуб виховував 7 років, з’явилися останнім часом агенти, які дали йому великі гроші. Футболіст вирішив нам розповісти, яка буде у нього зарплата, які відступні, як взагалі ми повинні вести себе зі своїми вихованцями», – міркував головний тренер «Краснодара» Мурад Мусаєв на сьогоднішній прес-конференції перед матчем 1/8 фіналу Ліги Європи з «Валенсією».
Дійсно у всьому винні агенти, вскружившие голову 20-річному форварду? Спорт День за Днем» звернувся за коментарем до Дмитро Селюк, яким доводилося мати справу з «Краснодаром».
– Ситуація з Ігнатьєвим може призвести до того, що інші вихованці «Краснодара» будуть боятися підписувати з ними контракти: тривалі або які-небудь ще. Вони будуть думати, що з ними можуть вчинити так само, як з Ігнатьєвим або Сулеймановим – почав Селюк – якраз у таких ситуаціях виступають люди, які борються з агентами. А все насправді залежить від правильного юридичного супроводу. Агенти і потрібні саме для цього. Тому що хлопці, яким було по 18-20 років зосереджені на футболі і не можуть юридично грамотно вести свої справи. Деякі думають, що все зробить тато– це велика помилка. Мессі вів тато – потрапив під суд.
– У чому проблема «Краснодара» з Ігнатьєвим?
– Як я бачу не в грошах, а у відношенні до людей, які хочуть якомога краще для клубу. Ігнатьєв просить грошей як Вандерсон або Скопінцев. Чому він повинен отримувати менше? Адже справа в чомусь в першу чергу виповзає не фінансове питання, а питання ставлення до футболістів, які намагаються, показують, доводять, а йому кажуть – ти наш, ти близький, значить, тобі нічого не дамо. Треба поважати не тільки Вандерсона, але і своїх футболістів.
Дмитрий Селюк: Предлагал «Краснодару» Вандерсона бесплатно, через год они купили его за восемь миллионов. Своего Игнатье… Спорт
– Прав чи Ігнатьєв в даній ситуації і виникають в Європі такі ж проблеми з власними вихованцями?
– «Краснодар» не просто не прав, а абсолютно не правий. У всьому світі – я працюю в різних країнах і сам керував деякими клубами – не треба ніколи клубу принижувати гідність гравців. Візьмемо російський приклад, який можна перевірити – я дав футболістів в «Тамбов». Знаєте, як я домовляюся? Я кажу: середня зарплата у вашій команді – яка? Щоб гравець був не найнижчий, але й не самий високий. І тоді це нормально.
– Згоден.
– Або ще один приклад. Яя Туре перед тим як перейти в «Манчестер Сіті» мав різні пропозиції, але деякі клуби не могли взяти його з причини того, що якщо вони дадуть йому зарплату більше, то, значить, вся інша команда перешкодить цьому і проблеми в роздягальні. Це дуже важливий момент у будь-якому клубі.
Сергій Галицький – людина з величезним досвідом бізнесу повинен це розуміти. Дивно, коли купують Олссона, витративши чотири мільйони і, образно кажучи, платять мільйонну зарплату. Свій чи не свій вихованець впливає не на зарплату, а на трансферну вартість. Ігнатьєв вирощена «Краснодаром», дістався безкоштовно, адаптований до їх гри – це і є плюси.
Я пропонував «Краснодару» Вандерсона безкоштовно, а вони взяли його через рік за вісім мільйонів і дали велику зарплату. Ігнатьєв або Сулейманов, на мій погляд, краще Вандерсона. Сулейманов, виходячи на поле на десять хвилин забиває більше м’ячів, ніж Вандерсон.
Дмитрий Селюк: Предлагал «Краснодару» Вандерсона бесплатно, через год они купили его за восемь миллионов. Своего Игнатье… Спорт
– Який тоді вихід?
– Я читав інтерв’ю Ігнатьєва і повністю з ним згоден . Мені дивно, що у нього немає агента – він може звернутися до мене. Однак мені здається, що у нього все-таки є агент і вони не хочуть сперечатися з «Краснодаром» і робиться вигляд ніби це Ігнатьєв. Колишній представник Ігнатьєва – Pro Sport Management – не впоралися зі своєю роботою. Тому що коли підписується контракт, то є пункт, коли гравці не мають права відправляти в другу, в третю команду чи не давати тренуватися з першою командою. Якщо не тренується, то його або продають, або він йде в суд і розриває контракт.
Ігнатьєв абсолютно правий, і я вважаю, що він гравець, в якому зацікавлені багато клубів. Вони можуть запропонувати йому хороші гроші, більше ніж «Краснодар». Сулейманов, до речі, теж може обурюватися. Він грає мало. Для того, щоб клуб досягав результату потрібна хороша мотиваційна обстановка всередині клубу. А її, на жаль, у «Краснодарі» руйнують. Така ситуація і з Каборе, і з Перейрою. Вони починають сваритися із-за зайвих триста тисяч, а втрачають набагато більше на інших питаннях.
– Круто Галицький обходиться зі своїми вихованцями.
– Умови в «Краснодарі» одні з кращих може бути навіть в Європі. Зроблений клуб, академія. Просто я думаю, що на жаль, адміністративна структура – певний директорат не вміє правильно вибудувати свою роботу як з футболістами, так і всередині клубу. У мене відчуття, що в клубі, щоб заробити гроші на карман – легше не своїх розвивати. А як же тоді заробити? Давайте відправимо цього, а потім візьмемо того. Візьмемо того ж Скопинцева. Дмитра могли взяти з «Балтики» ще раніше з «Ростова». І вони б витратили тисяч п’ятсот. Вони платять п’ять мільйонів. Я особисто розмовляв з Скопинцевым і Дмитро знає, що ми говорили про «Краснодар» і він міг перейти набагато дешевше. Але їм безплатно ніхто не потрібен – потрібно за п’ять мільйонів. Я пропонував Вандерсона безкоштовно, вони купують через рік за вісім мільйонів. Кожен раз, коли бачу трансфер «Краснодара» у мене виникає питання – а за безкоштовно взяти не можна, чи обов’язково за десять мільйонів? Кому з клубу це потрібно? Я розумію, коли йдуть бюджетні гроші, які найчастіше розкрадаються. Але Галицький ж бачить. І якщо він може – він заощадив би. Напевно, це Хашиг, який крутить-вертить.

попередня статтяЖиття темношкірого населення США в 1900 році (14 фото)
наступна статтяДевять способів філософського мислення, які зроблять вас мудрішими