Японія є дуже розвинутою країною, однак її народ відомий нам своїми дивацтвами, які можуть зрозуміти лише самі японці. Чимало дивного пов’язано з традиціями цього народу, про що свідчать цікаві факти про стародавній Японії, які чекають на вас далі.

Більше двох з половиною століть Японія була закритою країною.

У 1600 році після довгого періоду феодальної роздробленості та громадянських воєн, в Японії прийшов до влади Токугаве Іеясу — засновник і перший голова сьогунату в Едо. До 1603 році він остаточно завершив процес об’єднання Японії і почав правити своєю «залізною рукою». Іеясу, як і його попередник, підтримував торгівлю з іншими країнами, але дуже підозріло ставився до іноземців. Це призвело до того, що в 1624 р. була повністю заборонена торгівля з Іспанією. А в 1635 р. вийшов указ про заборону японцям залишати межі країни і про заборону вже виїхали повертатися. З 1636 р. іноземці (португальці, згодом голландці) могли перебувати тільки на штучному острівці Дэдзима в гавані Нагасакі.

Японці були низькими тому що не їли м’ясо.

З VI по XIX століття середній зростання японських чоловіків становив всього 155 див. Пов’язано це з тим, що саме в VI столітті китайці «по-сусідськи» поділилися з японцями філософією буддизму. Так і не зрозуміло чому, але новий світогляд довелося по душі правлячим колам японського суспільства. Вегетаріанство стали вважати шляхом до спасіння душі і кращої реінкарнації. М’ясо було повністю виключено з раціону японців і результат не змусив себе довго чекати: з VI по XIX століття середній зріст японців зменшився на 10 див.

Дивні факти про давньої Японії (10 фото)

У стародавній Японії була поширена торгівля «Нічним золотом.

Нічний золото — фразеологізм, яким позначається продукт життєдіяльності людини, його фекалії, використовувані в якості цінного і збалансованого добрива. У Японії ця практика застосовувалася досить широко. Притому відходи багатих людей продавалися за більш високою ціною, тому що їх харчування було рясним і різноманітним, тому в одержуваному «продукті» залишалося більше поживних речовин. Різні історичні документи починаючи з IX століття докладно описують порядок процедур для туалетних відходів.

Дивні факти про давньої Японії (10 фото)

Порнографія в Японії завжди процвітала.

Сексуальні теми у японському мистецтві виникли багато століть тому і сходять до древніх японських міфів, серед яких найвідоміший — міф про виникнення японських островів в результаті сексуальної зв’язку бога Идзанаги і богині Идзанами. У стародавніх пам’ятках немає і натяку на несхвальне ставлення до сексу. «Ця відвертість у розповіді про секс і літературних матеріалах, — пише японський культурантрополог Тосинао Енэяма, — збереглася аж до нашого дні… В японській культурі не було щодо сексу свідомості первородного гріха, як це мало місце в християнських культурах».

Дивні факти про давньої Японії (10 фото)

Рибалки в стародавній Японії використовували приручених бакланів.

Відбувалося все приблизно так: вночі рибалки виходили на човні в море і запалювали факели, щоб залучити рибу. Далі, випускали близько дюжини бакланів, які були прив’язані до човні з допомогою довгої мотузки. При цьому шия кожній птиці була злегка перехоплена гнучким коміром, щоб та не змогла проковтнути спійману рибу. Як тільки баклани набирали повні зоби, рибалки витягали птахів на човен. За свою роботу кожна птиця отримувала винагороду у вигляді невеликої рибки.

Дивні факти про давньої Японії (10 фото)

У стародавній Японії була особлива форма шлюбу — цумадои.

Повноцінна мала сім’я — у вигляді спільного проживання — в Стародавній Японії не була типовою формою шлюбу. Основу сімейних відносин становив особливий японський шлюб — цумадои, при якому чоловік вільно відвідував дружину, зберігаючи, по суті, роздільне проживання з нею. Для основної маси населення шлюб укладався по досягненні повноліття: в 15 років для юнака і в 13 – для дівчини. Укладення шлюбу передбачало згоду численної рідні, аж до дідів і бабок з боку дружини. Шлюб цумадои не припускав моногамності, і чоловікові не заборонялося мати кількох дружин, а також наложниць. Однак вільне ставлення зі своїми дружинами, залишення їх без причини, щоб одружитися на новій дружині, законами не допускалося.

Дивні факти про давньої Японії (10 фото)

В Японії було і залишається досить багато християн.

Християнство з’явилося в Японії в середині 16 століття. Першим місіонером, який проповідував японцям Євангеліє був баск — єзуїт Франциск Ксаверій. Але мессионерство тривало не довго. Незабаром сегуни стали бачити в християнстві (як вірі іноземців) загрозу. У 1587 році об’єднувач Тойотомі Хідейосі заборонив перебування місіонерів в країні і почав утиски віруючих. В якості виправдання своїх дій він вказував на те, що деякі новонавернені японці оскверняли і руйнували буддійські і синтоїстські святилища. Репресивну політику продовжив і політичний наступник Хідейосі Токугава Іеясу. У 1612 році він заборонив сповідання християнства в своїх володіннях, а в 1614 році поширив цей заборону на всю Японію[8]. В епоху Токугава було закатовано близько 3000 японських християн, інші зазнавали ув’язнення у в’язниці або посилання. Політика Токугави зобов’язувала всі японські сім’ї реєструватися в місцевому буддійському храмі і отримувати свідчення, що вони не є християнами.

Дивні факти про давньої Японії (10 фото)

Японські повії ділилися на кілька рангів.

Крім усім відомих гейш, які за великим рахунком були просто провідними церемоній, в Японії існували і куртизанки, які в свою чергу, ділилися на кілька класів у залежності від вартості: таю (найдорожчі), коси, цубонэ, сантя і найдешевші — вуличні дівки, банщиці, прислужниці і т. п. Негласно існувало наступну угоду: раз вибравши дівчину, потрібно було її дотримуватися, «розсудливим». Тому чоловіки нерідко містили власних куртизанок. Дівчата рангу таю обходилися в 58 моммэ (близько 3000 рублів) за раз і це не рахуючи обов’язкових 18 моммэ для прислуги — ще 1000 рублів. Повії самого нижчого рангу коштували приблизно 1 моммэ (близько 50 рублів). Крім безпосередньої оплати послуг існували ще супутні витрати — їжа, питво, чайові безлічі слуг, все це могло доходити до 150 моммэ (8000 рублів) за вечір. Таким чином, чоловік, що містить куртизанку, цілком міг викласти за рік близько 29 кэммэ (близько 580 000 рублів).

Дивні факти про давньої Японії (10 фото)

Японці часто здійснювали парні самогубства від нещасної любові.

Після «реорганізації» проституції в 1617 році, вся внесемейная інтим-життя японців була винесена в окремі квартали по типу «кварталу червоних ліхтарів», де дівчата жили і працювали. Залишати квартал дівчата не могли, якщо тільки їх не викуповували заможні клієнти собі в дружини. Коштувало це дуже дорого і частіше траплялося так, що закохані просто не могли собі дозволити бути разом. Відчай доводило такі парочки до «сіндзю» — парних самогубств. Японці не бачили в цьому нічого поганого, бо здавна шанували переродження і були повністю впевнені в тому, що в наступному житті вони обов’язково будуть разом.

Дивні факти про давньої Японії (10 фото)

Тортури і страти в Японії довгий час були прописані в законі.

Для початку слід сказати, що в системі японського судочинства часів Токугави не існувало презумпції невинності. Кожна людина, пападавший в суд швидше вважався заздалегідь винним. З приходом до влади Токугави в Японії залишилися законними лише чотири види тортур: бичування, здавлювання кам’яними плитами, зв’язування мотузкою та підвішування на мотузці. При тому катування не була покаранням сама по собі, а її метою було не заподіяння максимальних страждань укладеним, а отримання щиросердного зізнання у скоєному злочині. Тут також слід зазначити, що застосовувати тортури було дозволено тільки лише до тим злочинцям, яким за їх діяння загрожувала смертна кара. Тому після щирого визнання, бідолах найчастіше страчували. Страти теж були найрізноманітніші: від банального відсікання голови до жахливого сварения в окропі — так карали ніндзя, які провалили замовне вбивство та потрапили в полон.

Дивні факти про давньої Японії (10 фото)

попередня статтяПапа Римський Франциск омив ноги біженцям (6 фото)
наступна статтяЩоденні фото-приколи і картинки