Фахівці центрального інституту авіаційного моторобудування імені п.і. Баранова» (цдам, входить до ндц «інститут імені м.є. Жуковського» взяли участь у розробці гост р «комп’ютерні моделі та моделювання. Цифрові двійники виробів. Загальні положення»» новий стандарт вводиться в дію з 1 січня 2022 року.

Гост р 57700.37-2021 є повністю вітчизняною розробкою. Робота над ним велася в рамках технічного комітету № 700» математичне моделювання та високопродуктивні обчислювальні технології «робочою групою під керівництвом центру нті» нові виробничі технології «спбпу петра великого і фгуп»рфяц-внііеф». До робочої групи увійшли 25 високотехнологічних підприємств і галузевих інститутів росії, таких як: держкорпорація роскосмос, держкорпорація росатом, фгуп «цагі» та інші. Фахівцями цдам було опрацьовано ряд зауважень і пропозицій до проекту національного стандарту в частині авіаційного двигунобудування.

Вперше у світовій практиці стандарт встановлює єдине визначення «цифрового двійника виробу»: «цифровий двійник виробу – система, що складається з цифрової моделі виробу і двосторонніх інформаційних зв’язків з виробом (за наявності виробу) і (або) його складовими частинами».

Стандартизовані такі визначення, як: «адекватність моделі», «валідація моделі виробу», «цифрова модель виробу», «цифрові (віртуальні) випробування», «цифровий (віртуальний) випробувальний стенд», «цифровий (віртуальний) випробувальний полігон».

Цифрова модель виробу, яка лежить в основі цифрового двійника, в свою чергу є «системою математичних і комп’ютерних моделей, а також електронних документів вироби, що описує структуру, функціональність і поведінку знову розробляється або експлуатованого вироби на різних стадіях життєвого циклу, для якої на підставі результатів цифрових і (або) інших випробувань по гост 16504 виконана оцінка відповідності пропонованим до виробу вимогам».

Цифровий двійник розробляється і застосовується на всіх стадіях життєвого циклу виробу, при цьому наповнення і функціональність цифрового двійника залежить від стадії життєвого циклу. Найбільший внесок від впровадження технології цифрових двійників можливий на стадії розробки виробу, де закладаються ключові переваги, що забезпечують конкурентоспроможність виробленого виробу і підвищення швидкості його виведення на ринок.

Стандарт є першим в рамках серії національних і галузевих стандартів з цифрових двійників, планованих до розробки найближчим часом.

Розвиток нормативної бази введенням нових національних стандартів в області високопродуктивних обчислень, суперкомп’ютерних технологій і цифрових двійників виводить на новий рівень взаємодію ціам з підприємствами-замовниками, доповнюючи функціональний інструментарій створення і супроводу експлуатації такої високотехнологічної продукції, як авіаційні двигуни, сучасними методами і засобами досліджень і випробувань.

попередня статтяСамці паразитують на самках: 5 прикладів з дикої природи
наступна стаття«він плакав через те, що йому просто було погано»: дагестанець пояснив відео з побиттям солдата (3 фото + 1 відео)