Кожної осені ми стаємо свідками прекрасної метаморфози. Вся природа за короткий термін причепурюється, малюючи незвичайні пейзажі. І нерідко всьому виною велика різноманітність рослин. Одні одягаються в червоний колір, а інші — в жовтий. І абсолютно незрозуміло, за якими критеріями йде вибірка. Навіщо листі міняти свій колір, причому не на якийсь один, а на різні варіанти? давайте розбиратися.

Загадкова еволюція

Очевидно, що питання про колір листя пов’язане з еволюцією. І знову тут повинна бути якась причина для того, щоб відбір був корисним. Тобто адаптація у вигляді червоного або жовтого кольору має свій не самий очевидний для нас сенс. Це може бути реакцією на навколишнє середовище, наприклад, на похолодання, причому саме з точки зору побічного ефекту. Або ж червоне листя привертають увагу тварин, а ті допомагають деревам поширювати їх насіння. Фактично це може бути навіть своєрідною рекламою в світі рослин.

жовтого листя стає від руйнування хлорофілу. Фото: polina kovaleva/pexels.com

Якщо досліджувати предків сучасних дерев, то можна виявити, що раніше листя не скидалася восени. Фактично це були тропічні вічнозелені рослини, які потім перекваліфікувалися у вічнозелені рослини помірних широт. І частина рослин мають цю особливість ще з тих часів. Тобто ми можемо припустити, що процес почервоніння листя з’явився раніше, ніж процес скидання, і можливо, що вони не взаємопов’язані.

червоний же колір пояснити куди важче. Фото: jacob colvin / pexels. Com

Тому ймовірно, що червоне листя в північній америці і, наприклад, східній азії не є способом реакції на температуру: це може бути вже застарілий спосіб боротьби з певними тваринами. Можливо, що за часів, коли рослини розвивалися в бік почервоніння листя, вони виступали проти поїдають їх покрив видів. Пізніше такі тварини вимерли, а пристосування збереглося.

для багатьох рослин зимова погода стає великим стресом. Фото: adriaan greyling/pexels.com

З жовтим листям все набагато простіше. Восени дерева витягають з периферії всі поживні речовини, що призводить до їх виснаження. Руйнується хлорофіл, який і відповідальний за зелене забарвлення (прочитати про це можна по посиланням ). Відповідно, листя набуває більш тьмяні кольори.

Що це означає для нас

Поки точної відповіді, чому ж все-таки листя стає червоною, у нас немає. Проблема лежить в різноманітті факторів, які впливають на рослини восени. І важко сказати, що саме може служити спусковим механізмом. Тому зараз так важливо знайти якомога більше дерев минулого, щоб зрозуміти, а коли ж листя придбала таку адаптацію і чому. Подивіться, як змінюється ліс за рік:

ссылке .

попередня статтяЩо приховують води ніагари: як ремонтували знаменитий водоспад
наступна статтяДе ви ще таке побачите: 12 відео » як » і «чому» зі світу тварин, які вас точно здивують