Як з’ясувалося, системи розпізнавання пішоходів відчувають труднощі з ідентифікацією чорношкірих людей.
Алгоритми, що використовуються системами автономного водіння, відчувають труднощі з розпізнаванням чорношкірих, що загрожує серйозними подіями за участю безпілотних автомобілів. Їх проблеми схожі з тими, що раніше неодноразово фіксувалися у систем розпізнавання осіб. Про це пише портал popmech.ru.
Фахівці з Джорджії (США) досліджували вісім моделей штучного інтелекту, кожна з яких навчалася за стандартного набору даних. Системи дозволяють безпілотних автомобілів розпізнавати дорожні знаки, пішоходів та інші об’єкти вуличної мережі. Їх протестували з використанням зображень пішоходів, розділених за шкалою Фітцпатрік, яка використовується для класифікації кольору шкіри людини. Шкала ділить людей на шість типів, де I — самий світлий колір шкіри, VI — самий темний.
Беспилотные машины оказались «расистами» беспилотные авто
Згідно з результатами, моделі демонстрували «однаково гірші характеристики», коли стикалися з пішоходами трьох самих темних відтінків шкіри. В середньому точність моделей знизилася на 5% при розгляді групи, що містить зображення пішоходів з більш темним відтінком шкіри. Варто зазначити, що алгоритм спирається тільки на ті дані, які присутні в наявному наборі зображень і фотографій, а тому не реагує на ті об’єкти, яких у вибірці немає.
І це є проблемою, тому що в подібних базах світлошкірих людей, як правило, значно більше, ніж чорношкірих. Вчені розробили рекомендації, необхідні для запобігання подібних казусів: треба включати більше зображень темношкірих пішоходів в набори даних, на яких тренується штучний інтелект, і тим самим підвищувати точність показників визначення цих зображень системами розпізнавання.

попередня статтяВідображати без спотворень. Обов’язок професури-розкривати проблеми вищої школи
наступна статтяУ радянських дітей були такі цікаві іграшки