Вчені виявили подвійну систему з найтіснішому парою молодих зоряних об’єктів високої маси з коли-небудь вивчених. Це надало їм цінну «лабораторію» для перевірки теорій про формування масивних подвійних зірок.
Міжнародна команда астрономів під керівництвом Лідського університету визначила рекордно короткий відстань між молодий масивною зіркою PDS 27 і її масивним компаньйоном: всього 30 астрономічних одиниць (а. е.), або 4,5 мільярда кілометрів. Це приблизно те ж відстань, що відділить Нептун від Сонця. Таким чином, на сьогодні ця пара зірок знаходиться на самому близькій відстані в подвійній системі. Дослідження опубліковане в журналі Astronomy & Astrophysics.
«Це хвилююче відкриття, адже спостереження і симуляція масивних подвійних систем на ранніх стадіях їх формування — одна з головних проблем сучасної астрономії, — говорить провідний автор дослідження Євгена Кумпия. — З PDS 27 і її компаньйоном у нас тепер є найбільш близькі, самі масивні молоді зоряні об’єкти в подвійних системах, виявлених на даний момент».
В рамках дослідження команда також визначила компаньйона інший масивної зірки — PDS 37. Аналіз показав, що відстань між PDS 37 і її компаньйоном десь між 42 і 54. тобто, що можна порівняти з відстанню від Сонця до Плутона. Незважаючи на те що ця пара знаходиться один від одного далі, ніж PDS 27, вона все одно стала важливим відкриттям, враховуючи необхідність наявності підтверджених молодих масивних подвійних зоряних систем в астрономічних дослідженнях.
Астрономы открыли самую тесную пару звезд в двойной системе Космос
Спостереження 2MASS (фонове зображення) в 2003 році виявили сильно почервоніла джерело, що вказує на молоду природу PDS 27. PIONIER забезпечує в 2000 разів більш високу кутове дозвіл, що дозволяє побачити, що PDS 27 — це подвійна система / © University of Leeds«Те, як ці подвійні системи формуються, — спірне питання, в пошуках відповіді на який було висунуто кілька теорій, — розповідає доктор Кумпия. — Спостережні дослідження подвійних систем на ранніх стадіях важливі для підтвердження теорій про їх формуванні. PDS 27 і PDS 37 — рідкісні і важливі «лабораторії», які допоможуть в інформуванні і при перевірці теорій щодо формування подвійних систем високої маси».
PDS 27 принаймні в 10 разів масивніше Сонця і знаходиться у восьми тисячах світлових років від Землі. Для визначення присутності зоряних компаньйонів PDS 27 і PDS 37 команда використовувала саме висока просторова роздільна здатність інструменту PIONIER Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії. Цей інструмент поєднує світлові промені чотирьох восьмиметрових телескопів і імітує один телескоп діаметром 130 метрів. Підсумкова висока просторова роздільна здатність дозволила команді розглянути такі тісні подвійні системи, незважаючи на їх віддаленість від нас та близькість один до одного.
«Наступний важливе питання, яке ми намагалися уникати із-за складнощів з наглядом: чому так багато масивних зірок в подвійних системах? Астрономам останнім часом стало зрозуміло, що масивні зірки практично ніколи не народжуються одні — як мінімум з одним компаньйоном. Але причини, чому так відбувається, ще досить туманні, — говорить співавтор дослідження професор Рене Оудмейер. — Масивні зірки впливають на їх космічну середу. Зоряний вітер, енергія і вибухи наднових, які вони створюють, в свою чергу, можуть вплинути на утворення інших зірок і галактик. Еволюція і доля высокомассивных зірок досить складні, але попередні дослідження показали, що на них в значній мірі можуть впливати властивості подвійних систем. Відкриття молодих масивних подвійних зірок — важливий крок у пошуках відповідей на багато питань щодо цих зоряних об’єктах».

попередня стаття22 фото, на яких все настільки погано, що навіть … Добре
наступна стаття15 речей, які не можна робити в японії (16 фото)