Буквально пару років тому жіночі журнали рясніли статтями на тему того, якою має бути справжня жінка. Список вимог стосувався не тільки зовнішнього вигляду, але і навичок, рис характеру і душевних якостей. Сьогодні ця тенденція поступово йде на спад, але суспільство все ще чекає від дам виконання деяких негласних приписів. Дізнавшись про них, наші мами і бабусі лише здивовано знизують плечима: «за радянських часів такого не було».

Ми в adme.ru вирішили розібратися, до яких з нинішніх вимог сучасні жінки ставляться як до належного, хоча попередні покоління не надавали їм ніякого значення.

1. Відсутність волосся на тілі

© depositphotos.com

Це сьогодні, коли вибір засобів для епіляції і депіляції надзвичайно різноманітний, неголені ноги або пахви вважаються чимось непристойним. А раніше, за часів тотального дефіциту, видалення небажаного волосся не вважалося необхідністю.

Звичайно, і тоді (як правило, у великих містах) знаходилися жінки, стурбовані гладкістю шкіри. Однак способи депіляції тих років важко назвати безпечними. Хтось голив ноги досить грубими верстатами, хтось купував в аптеках порошок з різким запахом «нурі», зроблений з іранської бруду. Ті, хто не хотів травмувати шкіру, вдавалися до більш гуманного способу: знебарвлювали рослинність за допомогою розчину перекису водню.

2. Процедури для омолодження обличчя

Антиейдж-процедури для обличчя сьогодні користуються величезною популярністю. Ледь помітивши перші ознаки старіння, дівчата біжать підколювати лоб, розправляти носогубні складки і підтягувати вилиці. Контурна пластика і збільшення губ сприймаються сучасними жінками як рядова подія, не складніше відвідування зубного лікаря.

У радянському союзі люди теж прагнули бути красивими. Але косметична індустрія не була настільки розвинена. Жінкам доводилося вистоювати багаторічні черги, щоб підправити форму носа або підкоригувати капловухість. Багато антивікові процедури просто були недоступні і, як наслідок, не користувалися попитом.

3. Відпочинок на вітчизняних курортах

© dean conger / corbis historical / getty images, © gutaper / depositphotos.com

» а в сочі ви не відпочивали?» — запитує катерину герой юрія васильєва в мелодрамі 1979 року «москва сльозам не вірить». «у сочі, я думаю, хоч раз в житті відпочиває кожна людина», — без тіні сумніву відповідає та. Дійсно, колись чорноморське узбережжя було одним з найбільш затребуваних напрямків для відпочинку. А ось щоб побачити ту саму звабливу закордон, потрібно було пройти найсуворіший відбір.

Якби діалог катерини і родіона відбувся в наші дні, то залицяльник, швидше за все, поставив би питання: «а в туреччині ви не відпочивали?»сьогодні ця країна є найпопулярнішим закордонним напрямком серед наших співвітчизників. Якщо раніше відпочинок на рідному березі вважався чимось крутим, то тепер любов до місцевих курортів все частіше здається дивною, адже навколо так багато привабливих зарубіжних напрямків.

4. Обов’язкові «развивашки» для дітей

© маковєєва світлана / komsomolskaya pravda / east news

Професор нду вше, психолог марина мелія вважає, що значимість дітей в житті жінки сьогодні набула небачених масштабів. Якщо раніше батьки віддавали своїх чад в гуртки з тією метою, щоб ті «не бовталися на вулиці», то зараз позакласний розвиток дітей перетворилося на справжню гонку. Мами завзято змагаються, чия дитина швидше читає, краще вважає і ходить в більшу кількість секцій.

В кінцевому рахунку важкий вантаж лягає на плечі як самої дитини, так і мами. Існування в рамках жорсткого графіка додаткових занять, а також постійне порівняння себе з іншими батьками нерідко обертається для жінки найсильнішим стресом.

5. Робота з психологом

Останнім часом попит на психотерапевтичні послуги стрімко зростає. Популярні психологи збирають багатотисячні зали. Коучі продають курси про те, як полюбити себе і домогтися успіху. Слова» депресія «і» емпатія » вже не здаються нам якимись дивовижними.

Сьогодні фахівці наполегливо рекомендують дівчатам розібратися в собі, перш ніж виходити заміж. У радянські ж часи про це особливо не замислювалися. Тягнути з одруженням було не прийнято: отримання диплома і весілля традиційно йшли один за одним. Та й «копання в собі» нерідко розцінювалося як звичайне неробство.

6. Ідеальна фігура

Сучасна культура буквально просякнута культом тіла. Зсж, фітнес, правильне харчування, дієти, салонні процедури і пластична хірургія — все це щільно увійшло в наше життя. «жінка повинна бути підтягнутою і витонченою» — ось основний посил численних онлайн-курсів і марафонів по схудненню.

За радянських часів моди на худорлявість не було. Навпаки, вважалося, що жінка повинна мати міцне тіло, по-материнськи великі стегна і квітучий вигляд. І, звичайно, ніхто не вимагав від молодих мам, щоб ті після народження дитини бігли в спортзал або сідали на дієту, щоб швидше повернути собі колишні форми.

7. Відбілювання зубів

Багато з тих, хто застав радянську стоматологію, ще не скоро забудуть, як в ті часи лікували зуби: дзижчання бормашини, відсутність анестезії і металеві пломби, зроблені на століття. Про естетичну сторону питання тоді навіть не замислювалися.

Тепер, коли рівень стоматологічних процедур виріс в кілька разів, люди думають не тільки про здоров’я, але і про красу зубів. Тренд на білосніжну посмішку виник після появи на наших екранах голлівудських зірок. Сьогодні рівні, білі зуби вважаються обов’язковою частиною іміджу привабливої жінки.

8. Педикюр

«доглянутість ніг важлива нітрохи не менше, ніж стрункість», — твердять нинішні канони краси. Вимоги до зовнішнього вигляду стоп сьогодні такі ж, як і до кистей рук: оксамитова шкіра, красива форма нігтів і якісне покриття. На щастя, вибір технік педикюру великий: від класичного (обрізного) до апаратного і кислотного.

В умовах радянського дефіциту все було набагато простіше: огрубілу шкіру видаляли за допомогою шматка пемзи, а щипчиками і ножицями надавали нігтям акуратну форму. Палітра лаків теж не була такою багатою, як зараз. Підвищеного попиту на послуги педикюру тоді не було, а тому і ставлення до стану жіночих ніг було куди більш демократичним.

попередня статтяНезвичайна проникливість
наступна статтяЧому не варто довіряти рекламним фотографіям готелів в інтернеті