Музей природознавства в лондоні назвав переможців щорічної премії wildlife photographer of the year: головний приз цього року присудили знімку «створення» біолога лорана бальести, якому вдалося відобразити неймовірно рідкісне явище – спарювання камуфляжних груперів. Переможців 57-го за рахунком конкурсу обирали з 50 000 робіт з 95 країн світу.

1. Переможець категорії»портрети тварин». Маджед алі « » роздум»

Щоб зробити цю фотографію, маджед чотири години йшов по сліду 40-річної гірської горили на ім’я кібанде. Йому вдалося зробити знімок, коли кібанде вийшов з укриття, щоб насолодитися прохолодним дощем.

2. Переможець категорії»поведінка: птахи». Шейн калін « » інтимний дотик»

Вважається, що ворони вибирають собі пару на все життя. Ці двоє дарували один одному подарунки-мох, гілочки і камінчики, – чистили один одному пір’я і співали серенади.

3. Фіналіст категорії»природне мистецтво». Крістіан спенсер « » зоряний пил»

Траурний колібрі ширяє перед ранковим сонцем, в променях якого його пір’я «наповнюються веселкою».

4. Переможець категорії » фотожурналістика: історія». Брент стертон « » порятунок по повітрю»

Ентоні, пілот національного парку вірунга, перевозить двох осиротілих дитинчат шимпанзе в реабілітаційний центр. Їх врятували від контрабандистів завдяки наводці місцевих жителів.

5. Фіналіст категорії » водно-болотні угіддя: загальна картина». Хенлі спайерс « » черепаха в раю»

Червоновуха прісноводна черепаха мирно плаває серед водяних лілій в сеноті сак-актун в мексиці.

6. Фіналіст категорії»рослини і гриби». Деніел розенгрен « » фантастичний тропічний ліс»

Пролітаючи над національним парком чірібікете, деніел помітив майже ідеально круглу яму. Всередині росли величезні пальми, широколисті і кучеряві дерева-немов » справжній тропічний ліс в чаші».

7. Фіналіст категорії»океан: загальна картина». Майкл уотсон « » страшний випадок»

Молодий сірий тюлень кричить від болю, поки в його тіло врізаються шматки пластикової рибальської мотузки. Нещасний тюлень, судячи з усього, заплутався в цій мотузці ще коли був дитинчам, і в міру його зростання мотузка все глибше врізалася в тіло. Майкл і два інших фотографа подзвонили в місцевий фонд охорони дикої природи і заповідник тюленів, щоб допомогти тварині.

8. Переможець категорії «міська дика природа». Гіль візен «» павукова кімната»

Гіль помітив безліч крихітних павучків у своїй кімнаті і вирішив зазирнути під ліжко. Там, охороняючи свій виводок, сидів один з найбільш отруйних павуків у світі – бразильський мандрівний павук. Погравши з перспективою, фотограф надав павуку ще більш страхітливий вигляд.

9. Фіналіст категорії»тварини в природному середовищі». Сяоюнь ло « » літо снігового барса»

Фотограф щодня приїжджав на це місце, витрачаючи на дорогу по шість годин, і був винагороджений за терпіння: на дев’ятий день він помітив снігового барса з трьома дитинчатами, сплячих серед каменів.

10. Фіналіст категорії «фотожурналістика». Селіна чієн «» у полоні»

Самець борнейського орангутану в парку диких тварин юньнані в китаї чіпляється за грати на двері між внутрішнім і зовнішнім вольєрами. «у мене моментально навернулися сльози на очі, поки я стояла там і безпорадно спостерігала, як він трясе грати люка в двері», — сказала селіна.

11. Переможець категорії «фотожурналістика». Адам освелл « » слон в кімнаті»

Група відвідувачів дивиться і фотографує, як молодий слон виконує трюки під водою в зоопарку таїланду. Адам акцентує увагу саме на натовпі глядачів, а не на слоні, тим самим піднімаючи питання проблематичності подібної розваги для туристів.

12. Фіналіст категорії » океани: загальна картина». Девід дубіле « » смерть рифа»

Девід пірнає в цьому місці вже більше 30 років. Його фотографії показують корали » через призму часу і зміни клімату» і, ймовірно, колись стануть свідченням зниклого світу.

13. Переможець категорії » портфоліо: висхідна зірка». Мартін грегус « » сім’я відпочиває»

Самка білого ведмедя годує своїх дитинчат. Ведмежата народжуються взимку і годуються грудьми до двох років.

14. Переможець категорії»тварини в природному середовищі». Зак клотьє, «недоїдки грізлі»

Зак вирішив, що останки лося-ідеальне місце для установки фотоловушки. По поверненню його чекало розчарування-пастка була зламана. Це був останній кадр, який зробила камера.

15. Переможець категорії » океани: загальна картина». «дитяча криза», дженніфер хейз

Після шторму дженніфер знадобилося кілька годин, щоб знайти цей тріснутий морський лід, який гренландські тюлені використовували для пологів.

16. Фіналіст категорії»поведінка: ссавці». Дуглас гімесі « » смертельна тиснява»

Найсильніша спека австралійського літа змусила сіроголових летючих лисиць покинути свої укриття на верхівках дерев і збитися в купку навколо стовбура дерева в надії врятуватися від спеки. На жаль, ця поведінка тільки погіршує ситуацію, оскільки від такого скупчення тваринам стає тільки спекотніше, і вони можуть задихнутися.

17. Переможець категорії » фотографи від 15 до 17 років». Лассе куркела « » сойка в польоті»

Крихітна сибірська сойка летить над ялиновим лісом. Юний фотограф приманював сойок шматочками сиру, щоб ті звикли до його камери на дистанційному управлінні.

18. Переможець категорії»портфоліо». Анхель фітор « » ясла в роті»

Самка жовтої піщаної цихліди випускає своїх мальків з рота. Після нересту самка близько трьох тижнів носить ікру в роті, поки мальки розвиваються.

19. Фіналіст категорії «міська дика природа». Еліза лабушан-халл « » фосса в смітті»

Еліза стежила за фоссою, поки та не забрела на смітник у пошуках їжі. Фотограф зафіксувала мить, коли фосса відірвалася від їжі, і рахунок з ресторану прилип до її голови».

20. Фіналіст категорії «міська дика природа». Георг кантіолер « » невелике ускладнення»

Оси заснували свою колонію в придорожньому святилищі, на святині, прикрашеній кукурудзяними качанами в подяку за урожай.

21. Переможець у категорії «поведінка: ссавці». » лицем до лиця», стефано унтертінер

Два оленя билися за самку, зчепившись рогами, поки оленю зліва не вдалося прогнати противника. Цей підвид північних оленів зустрічається тільки на шпіцбергені.

22. Переможець конкурсу wildlife photographer of the year 2021, номінація»під водою». Лоран баллеста « » створення»

Лоран і його команда протягом п’яти років поверталися в цю лагуну і пірнали під воду вдень і вночі, щоб побачити щорічний нерест камуфляжних груперів, який відбувається тільки в липні при повному місяці і триває всього одну годину. В цілому балеста витратив близько 3000 годин, щоб зробити цей знімок.

попередня статтяЖінку треба любити, як Ємеля грубку!…
наступна стаття20+ татуювань, за якими стоїть така історія, що вони перестають бути просто картинками