Приходячи в салон краси, ми, звичайно ж, розраховуємо потрапити в руки професіоналів, які чітко знають свою справу і яким спокійно можна довірити свою зовнішність. Однак в реальності все не завжди буває так позитивно. Часом великий ризик нарватися на дилетанта або просто байдужого майстра, який все робить «на око».

Ми в adme.ru вирішили розібратися, за якими ознаками можна визначити, що салон або перукар не дуже дбає про свою репутацію і якість послуг, що надаються.

10. Майстер пропонує лікування, не провівши діагностику

Запропонувати лікувальні процедури без ретельного огляду волосся і шкіри, а також опитування самого клієнта — це все одно що прописати таблетки, не визначивши хворобу, не уточнивши алергічні реакції і не попередивши про побічні ефекти. Візьмемо, наприклад, кератинове випрямлення волосся. Воно дійсно добре приручає кучеряве і жорстке волосся, роблячи їх доглянутими і сяючими.

Однак дерматологи попереджають, що в процесі роботи використовуються сильнодіючі хімічні речовини, наприклад формальдегід. Це може викликати такі ефекти, як подразнення шкіри, запаморочення та головні болі. Крім того, в процесі бере участь праску, волосся піддаються впливу високих температур, що може пошкодити волосяні фолікули і збільшити ймовірність випадання волосся і їх ламкість. Про всі ці нюанси ви як мінімум повинні бути проінформовані.

9. Шари волосся різної довжини чітко виділяються і не змішуються між собою

Хороша стрижка за визначенням не може займати всього півгодини. І якщо з вами розібралися так швидко, то це перший дзвіночок, що варто ретельніше перевірити результат перед дзеркалом, щоб не зіткнутися з неприємними сюрпризами після відходу з салону.

Будь-який тип стрижки, навіть драбинка і каскад, які мають на увазі перехід пасом від коротких до довгих, в підсумковому варіанті повинен виглядати гладко і плавно. Волосся повинні бути єдиним цілим, змішуватися, а не розбиватися на різні шари. І зовсім очевидно, що не повинно бути нерівних зрізів. Навіть якщо ви самі прийшли з таким «матеріалом», хороший фахівець завжди запропонує варіанти того, як можна вдало обіграти це непорозуміння.

8. Інструменти не оброблені після попереднього клієнта

Ознакою недоглянутих інструментів є не тільки волосся на них від попередніх клієнтів. Засмальцьовані від косметичних продуктів ручки і зубці гребінців, забита пилом сітка вентиляційного отвору фена, скрипучі і тупі ножиці — все це вказує на те, що інструменти не обробляються належним чином.

Крім того, не дуже хороший знак, якщо інструменти скинуті в купу або, наприклад, гребінці зберігаються в одній підставці. Легко уявити, як майстер, розчесавши когось, може після використання засунути інструмент в цю ж підставку. І навіть якщо до цього все гребінця були стерильні, після такого вчинку ситуація зміниться. Всі інструменти повинні проходити ретельну дезінфекцію.

7. Ви йдете з салону з перепаленим волоссям

© depositphotos.com, © depositphotos.com

Те, що це помилка або байдужість майстра, часом не так очевидно, адже, наприклад, при освітленні можна вирішити, що це природна реакція волосся на агресивні компоненти фарби. І все ж професіонал своєї справи, як правило, всебічно піклується про результат і застосовує різні рішення в роботі з пошкодженим волоссям, щоб поліпшити їх вигляд.

Він може промити волосся більш живильним кондиціонером, використовувати розгладжуючий спрей або зміцнити волосся маскою для інтенсивного лікування. А також розповісти (але не наполягати), за допомогою яких засобів ви можете надалі самостійно підтримувати волосся в хорошому стані до наступного фарбування.

6. У фіналі вас ставлять перед фактом необхідності оплати додаткових витрат

Часом під час роботи у майстра і справді може виникнути необхідність використовувати додаткові матеріали, витратні матеріали або навіть провести допоміжну процедуру для кращого результату. Однак це не означає, що для клієнта абсолютно нормально перебувати весь цей час в невіданні і в підсумку раптово заплатити в 1,5 рази більше, ніж він розраховував.

Справжній професіонал шанобливо ставиться до своїх відвідувачів і тому обов’язково пояснить нюанси розрахунку вартості роботи у всіх деталях з самого початку. І звичайно ж попередить, якщо в процесі виникла необхідність в додаткових маніпуляціях, щоб в результаті у вас не виникло відчуття, ніби вас обдурили. Якщо ж цього не відбувається, не соромтеся самостійно розпитати про все заздалегідь. В цьому немає нічого ганебного.

5. Майстер не оцінює волосся перед роботою

Якщо перукар, ледь обмінявшись з вами привітаннями, відразу веде вас мити волосся або, наприклад, саджає в крісло і тут же береться за справу — це поганий знак. Навіть у випадку, якщо ви прийшли просто злегка прибрати довжину. Консультація-один з найважливіших етапів вашого візиту в салон, завдяки якому встановлюється якісний контакт.

Під час такого попереднього діалогу майстер з’ясовує, чого ви точно хочете, а під час огляду волосся — як можна адаптувати це бажання під ваш конкретний випадок без шкоди для якості волосся і підсумкового результату. Якщо цей етап пропускається, то в кращому випадку все буде зроблено швидко і байдуже, з посереднім результатом, а в гіршому — зачіска зовсім не буде відповідати вашим очікуванням.

4. Ваше волосся не обробили термозахистом перед сушінням

Неправильний процес сушіння волосся також може бути однією з причин, через які клієнт йде з салону з перепаленим волоссям. Недосвідчений або байдужий майстер на цьому етапі може зіпсувати навіть прекрасно пофарбовані волосся і відмінну зачіску.

Перше, на що варто звернути увагу, — чи не забув перукар нанести термозахист. Багато в чому саме завдяки подібним професійним засобам волосся після сушки виглядають ідеально гладкими і блискучими. Крім того, важлива температура. Те, що фен може нагріватися до високих температур, зовсім не означає, що цим потрібно користуватися. Якщо майстер хоче висушити вас швидше на шкоду здоров’ю волосся і шкіри голови, то це вагомий привід задуматися про те, чи варто в подальшому його відвідувати.

3. Майстер не пропонує подивитися на стрижку зі спини

По суті, цей етап не є обов’язковим. Однак, коли мова йде про коротких стрижках, в яких важливо виконання окантовки, або складному фарбуванні, з боку майстра буде правильним запропонувати вам подивитися на себе зі спини, так як інакше адекватно оцінити результат просто неможливо.

2. Мелірування вийшло відверто широким

Мелірування-досить тонка робота, в результаті якої волосся повинні виглядати природно, але стати трохи більш світлими, структурованими і блискучими. Саме завдяки делікатності такого типу фарбування професіонали вважають його досить щадним. Будь-який вплив фарбувальних хімікатів на волосся завдає їм шкоди, але в цьому випадку він буде мінімальним, так як освітлюється невеликий обсяг волосся.

Саме тому, якщо світлі пасма в результаті вийшли занадто широкими і відверто виділяються на тлі основної шевелюри, можна вважати, що ви потрапили в руки дилетанта. Кращим рішенням в даному випадку, як і при будь-якому невдалому фарбуванні, буде перечекати деякий час і потім перефарбуватися.

1. Вам помили голову перед фарбуванням

Не мити голову перед фарбуванням і особливо знебарвленням — найкраще, що ви можете зробити для здоров’я свого волосся. Кожен хороший професіонал знає, що натуральні масла захищають шкіру голови і саме волосся від занадто інтенсивного впливу агресивних хімікатів. Крім того, чисте волосся мають розсипчасту структуру, і при певних техніках фарбування колористу тільки складніше працювати з таким матеріалом.

Відповідно, якщо ваш майстер, незважаючи на ці факти, чомусь вирішив для початку вимити вам голову, то варто поставитися до нього з підозрою. Шкірний жир зовсім не впливає на процес фарбування і кінцевий результат, тому в такому підході абсолютно немає сенсу. Зате цілком нормальний порядок, коли після знебарвлення волосся миють і тільки потім приступають до тонування.

попередня стаття17 схожих на їжу речей і тварин, які не варто їсти
наступна статтяВладивосток. Частина 4: Світланко