Голлівуд постійно знаходиться в пошуках яскравих і харизматичних персонажів з запам’ятовується історією і звичками. Не дивно, що кінематографісти бачать такий драматичний потенціал в росії, а точніше, в російських персонажах-антагоністах, які лагодять біди, несуть розруху і жадають знищити світ. Російські лиходії завжди знаходяться на межі між театральною серйозністю і розлогою журавлиною. Згадали найяскравіших лиходіїв з росії, представлених голлівудом.

Перевага борна (2004)

Лиходій-кирило (агент фсб)

У сиквелі пригод джейсона борна образ цілеспрямованого російського антагоніста взяв на себе карл урбан. Новозеландський актор виконав роль кирила-агента фсб, найнятого впливовим російським олігархом для усунення борна.

Місія російського кілера розтягується в часі і просторі – невдала полювання на борна перетворюється в низку пригод на гоа, в берліні, а потім і в москві (з дуже запам’ятовується сценою автомобільної погоні).

Звичайно, доля будь-якого російського антагоніста в бойовиках свідомо відома, проте для борна боротьба з агентом фсб виявляється не таким вже простим завданням.

Пипець 2 (2013)

Лиходій-mother russia

Мало того що сиквел «піпца» сам по собі комічний і пародійний, фільм уодлоу ще й пропонує яскраву палітру лиходіїв, серед яких найбільше відрізняється mother russia (або росія-мати) – фізично непереможна культуристка і колишня агентка кдб.

Mother russia холоднокровно вбиває ворогів, що стоять на її шляху, також про неї ходять суперечливі чутки про те, як антагоністка з’їла жінку, з якою сиділа в одній тюремній камері.

Роль катерини дубровські (справжнє ім’я героїні) виконала ольга куркуліна – ізраїльська культуристка і стрибунка у висоту. Спортсменка подарувала фільму образ, який і був потрібний для пародійної комікс-всесвіту, — агресивної і титанічної машини для вбивств родом з колишнього срср.

Залізна людина 2 (2010)

Лиходій-іван ванко

У всесвіті marvel зло також має російське походження – талановитий фізик іван ванко підключає реактор до металевих хлистів і відправляється мстити залізній людині.

Ведений почуттям гніву і помсти, ванко хоче помститися за інцидент з минулого, що має відношення до батьків головних героїв – радянському фізику антону ванко і американському винахіднику говарду старку.

Міккі рурк, не з чуток знайомий з ролями поганих хлопців, вписався в образ стереотипного російського мегаломана: він суворий, що виділяє небезпеку (його костюм не поступається можливостям костюма самого старка), а разом з нею і чималу іронію. Для подібного акторського експіріенса рурк навіть відвідав бутирську в’язницю-очевидно, щоб набрати характерних рис для свого героя.

Роккі iv (1985)

Лиходій-іван драго

Радянський чемпіон з боксу, який проводить кожен день у виснажливих тренуваннях, — іван драго з четвертого «роккі» став еталонним російським антагоністом.

Беземоційний боксер, схожий на ідеальне скульптурне статуя, з моторошною зачіскою-платформою і блискучими м’язами – драго дійсно з’явився в якості серйозного випробування для роккі бальбоа.

Харизматичний дольф лунгдрен карбує пафосні і загрозливі фрази і в цілому малює образ радянського ворога в колективному американському поданні – холодної «червоної машини», яку вивести з ладу не так-то вже просто.

Хеллбой: герой з пекла (2004)

Лиходій-григорій распутін

Григорій распутін – простий селянин, який став фаворитом миколи ii, у всесвіті хеллбоя постав в образі харизматичного окультиста, який збирається відкрити ворота в пекло і пробудити зі сплячки древніх істот.

Російський чорнокнижник в картині дель торо виглядає зовсім вже безсторонньо: він вдається до моторошним містичним ритуалам, а кінцевою метою його місії стає апокаліпсис.

Втім, дивуватися такій комбінації не доводиться. Світ персонажів хеллбоя тоне в надмірному кітчі: російський селянин-містик, окультисти з нацистської німеччини, а також дияволоподібний герой з підпиляними рогами.

Червона спека (1988)

Лиходій-віктор роставілі

Каталог найяскравіших антагоністів з росії неможливий без згадки» червоної спеки » – комедійного бойовика, знятого уолтером хіллом.

Головна зірка фільму, безумовно, сам арнольд шварценеггер, який спробував себе в образі московського капітана поліції івана данко. Він веде полювання на ватажка московської наркомафії віктора роставили, зіграного едом о россом.

Ед о’росс не в перший раз пробує себе в образі російського персонажа. Але фігура віктора роставілі-впливового дилера, який задумав велику поставку кокаїну з сша в срср, — осідає в пам’яті назавжди. Помітний, навмисний, надмірно карикатурний – таким виглядає і бойовик уолтера хілла, і сам образ грузинського мафіозі.

Великий зрівнювач (2014)

Лиходій-тедді

Бойовик антуана фукуа, що розповідає про життя колишнього розвідника (дензел вашингтон), який знайомиться з неповнолітньою повією і ув’язає в страшній кримінальній халепі.

Антагоністи фільму-жорстока російська мафія з колоритним головорізом на ім’я тедді (справжнє ім’я – микола ітченко), який виконує завдання для свого боса.

Роль небезпечного російського виконав новозеландський актор мартон чокаш. Його холоднокровність і витримка припали як ніколи до речі і перетворили героя на справжню машину для вбивств. Колишній спецназівець і нинішній прислужник мафії продуманий до дрібниць: особливо помітними виглядають його татуювання, приховані під елегантним костюмом (найбільше запам’ятовується зображення зі словами «не чіпай мене, якщо хочеш жити!»).

Великий куш (2000)

Лиходій-борис бритва

Вітчизняному глядачеві особливо пам’ятний образ бориса бритви з кримінальної комедії гая річі. Російський торговець зброєю, що славиться своєю впертістю, безкомпромісністю і викарбуваним матом, був прекрасно зіграний актором раді шербеджией.

Протягом фільму російський торговець прагне роздобути дорогоцінний камінь, але його завдання провалюється – кримінальний лондон готовий піднести сюрпризи навіть усталеному авторитету.

Щоб запам’ятатися, персонажу далеко не обов’язково з’являтися на екрані занадто часто. Невеликі епізодичні появи бритви компенсуються абсурдизмом і виразністю самих сцен – чого варте тільки їх звукове обрамлення з повторюваною мелодією на балалайці.

Літак президента (1997)

Лиходій-єгор коршунов

Бойовик вольфганга петерсона розповідає про групу терористів, які захопили літак з президентом сша.

Вони вимагають звільнення заарештованого диктатора з казахстану-івана радека. Зухвалу операцію очолює харизматичний єгор коршунов у виконанні гері олдмана.

Всім відомо, що олдман багато в чому і придбав акторську славу завдяки нетиповим ролям антагоністів. У» літаку президента » олдман довів свій антагоністичний потенціал до межі: він б’є американського лідера, загрожує смертю його близьким і безкомпромісно йде до своєї мети. Ситуація обернулася б крахом для сша, не опинися президент харрісоном фордом.

Довід (2020)

Лиходій-андрій сатор

Шпигунський бойовик крістофера нолана, при всьому своєму надзвичайному задумі, складається з досить розхожих жанрових атрибутів.

Красиві дівчата, подорожі по всьому світу, британська елегантність з дорогущими костюмами, загроза війни і, зрозуміло, російський антагоніст. Останнього на себе взяв кеннет брана-британський актор, який прославився завдяки шекспірівським ролям. У» доводі » брана грає роль андрія сатора – російського олігарха, який володіє секретною зброєю з майбутнього.

Запальний мегаломан хворий на рак і не бажає йти на спокій поодинці – він має намір забрати з собою весь світ. Бути може, образ сатора здається шаблонним, проте британський артистизм брани, скажемо чесно, вже дуже «доводу» до обличчя. Кумедний збіг: брана вже пробував себе в ролі російського-це було в «джеку райані», ще одному шпигунському бойовику з поганим персонажем родом з росії.

попередня статтяКрасиві дівчата Сиктивкара.
наступна статтяБоротьба з гопотою під вікнами